O nas

Saint Elizabeth University’s Project for Iraq in Need (STEP-IN)

Saint Elizabeth University’s Project for Iraq in Need (STEP-IN) to projekt humanitarny, skoncentrowany na niesieniu pomocy medycznej uchodźcom wewnętrznym z Iraku oraz uchodźcom z Syrii, którzy obecnie znajdują się na terytorium Iraku. Odbiorcami naszych działań jest również społeczność lokalna, która znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej. Projekt powstał w 2015 roku w odpowiedzi na pogarszającą się sytuację humanitarną na Bliskim Wschodzie. Dzięki wsparciu darczyńców oraz partnerów projekt działa również w obszarze dożywiania oraz pomocy społecznej.

Naszym głównym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej w połączeniu z rzetelnym wykorzystaniem środków, które otrzymujemy na funkcjonowanie projektu. Na STEP-IN składa się profesjonalny, międzynarodowy zespół koordynatorów i lekarzy z różnych europejskich krajów, pracujący ramię w ramię z lokalnym personelem sanitarnym reprezentującym szeroki przekrój irackiego społeczeństwa (Jezydzi, Chrześcijanie i Muzułmanie, Arabowie i Kurdowie).

Nieustannie szukamy rozwiązań jak ulepszyć nasz system pracy, aby był bardziej wydajny, a jednocześnie przyjazny dla naszych beneficjentów oraz zespołu pracowników.

Wybierając kandydatów do naszego projektu, bierzemy pod uwagę wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe jednocześnie kładąc nacisk na cechy charakteru. Pragniemy tworzyć zespół, który zapewni profesjonalną opiekę medyczną połączoną z tak bardzo potrzebną tutaj wrażliwością oraz współczuciem.

 

Stowarzyszenie STEP-IN

STEP-IN to również nazwa Stowarzyszenia zarejestrowanego na Słowacji, które powstało aby promować projekt na Słowacji jak również w innych krajach Europy oraz szukać wsparcia wśród indywidualnych darczyńców. Jego działania koncentrują się również na strategicznym rozwoju projektu w Iraku.

 

Uniwersytetu im. św. Elżbiety w Bratysławie

Projekt został założony z inicjatywy Uniwersytetu im. św. Elżbiety w Bratysławie (Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety) oraz jest prowadzony dzięki współpracy oraz wsparciu finansowym Rycerzy Kolumba, Caritas Polska jak również rządu Polski oraz Słowacji.

Uniwersytet im. św. Elżbiety w Bratysławie to międzynarodowa organizacja non – profit działająca na Słowacji. Jako organizacja charytatywna prowadzi ponad sto projektów w wielu krajach na świecie, m.in. w Indiach, Kambodży, Ugandzie, Kenii, Sudanie, Rosji, Armenii. Jako instytucja edukacyjna oferuje studia z wielu dziedzin m.in.: zdrowia publicznego, misjologii, psychologii, czy pracy społecznej, w języku słowackim oraz angielskim. www.vssvalzbety.sk

 

Prosimy o Twoje wsparcie - kliknij w poniższy przycisk. 

Wszystkie otrzymane środki przekazujemy na bezpośrednią pomoc ofiarom wojny. 

<form action="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr" method="post" target="_top"><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <input type="hidden" name="cmd" value="_s-xclick"><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <input type="hidden" name="hosted_button_id" value="44FMB8CVLMNEA"><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <input type="submit" name="submit" class="et_pb_button et_pb_button_0 et_pb_module et_pb_bg_layout_dark" value="PRZEKAŻ DAROWIZNĘ"><!-- [et_pb_line_break_holder] --> </form><!-- [et_pb_line_break_holder] -->