Healthcare and Social Aid Program (HandSAP)

W trakcie realizacji

Wsparcie społeczne

 

Ważną częścią naszej codziennej pracy jest program wsparcia społecznego. Ta inicjatywa skierowana jest do uchodźców wewnętrznych, uchodźców spoza Iraku oraz ludności miejscowej w zdajdującej się w trudnej sytuacji finansowej, a jednocześnie wymagających specjalnego wsparcia medycznego.

Zapoznanie się z sytuacją w Iraku pozwoli dobrze zrozumieć potrzebę tej inicjatywy. Nie ma tutaj systemu ubezpieczenia zdrowotnego. Opieka medyczna z założenia jest bezpłatna, jednak w rzeczywistości Jest inaczej. Poziom opieki medycznej w publicznych szpitalach nie jest wystarczający – wiele usług jest niedostępnych, a czas oczekiwania na operację często jest zbyt długi. Ponadto nie ma tu również żadnej refundacji leków. Pacjenci, którzy znajdują się w lepszej sytuacji finansowej, wybierają opiekę w placówkach prywatnych.

Program polega na wsparciu finansowym osób, które potrzebują:

  • operacji lub innych zabiegów medycznych
  • Kosztownych leków
  • Rehabilitacji
  • Kosztownych badań oraz specjalistycznych konsultacji medycznych

Odpowiednia diagnostyka oraz leczenie mogą znacząco poprawić jakość życia, a często również je uratować.

Zdecydowaliśmy zaprezentować naszych podopiecznych – beneficjentów programu social case – na naszym blogu. Dla tych, którzy wymagają większego wsparcia finansowego uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na portalu fundraisingowym. Na bieżąco będziemy umieszczać historie kolejnych naszych podopiecznych. Dla osób chętnych do włączenia się w program jako darczyńca, uruchomiliśmy opcję przekazania darowizny bezpośrednio na nasze konto lub za pośrednictwem PayPal. Otrzymane pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

 

Dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom, który zmieniają życie ludzi pokrzywdzonych przez wojnę na lepsze. Nawet mała kwota może uczynić dużą różnicę w życiu drugiego człowieka. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaufanie dla naszej pracy i mamy nadzieję na rozwijanie tej owocnej współpracy.

 

Prosimy o Twoje wsparcie - kliknij w poniższy przycisk. 

Wszystkie otrzymane środki przekazujemy na bezpośrednią pomoc ofiarom wojny.